Forum Sojuszu aWAR i aWARac

OGAME UNI18 SOJUSZ aWAR

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

  • Index
  •  » POMOC
  •  » Próby moonowe - menu podręczne usera

#1 2007-03-22 13:13:28

Drizzt

Lami pastuszek

5557768
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 471
Punktów :   

Próby moonowe - menu podręczne usera

Czy opłaca się mieć księżyc?
Tak, na księżycu można zbudować pewne budynki, których nie można zbudować na planecie. Jest to Falanga czujników, za pomocą której możesz skanować przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu poruszających się w niej flot. Możesz wtedy tak skoordynować ataki, żeby przyłapać wrogą flotę w chwili zetknięcia się z planetą. Drugim takim budynkiem jest Teleporter, który pozwala na przemieszczanie floty miedzy galaktykami bez strat czasowych (pod warunkiem posiadania dwóch księżyców i zbudowania go na obydwu).

Jak zdobyć księżyc?
Ksieżyc może powstać po wielkiej bitwie (ale nie musi), kiedy to szczątki statków dryfujące w przestrzeni przyciągną się i połączą (proces ten jest natychmiastowy i następuje zaraz po bitwie). Za każde 100k latających surowców, ze zniszczonej floty, szansa na powstanie księżyca wynosi 1%. Zatem jeśli po bitwie wokół planety dryfuje 521k surowców (jednostek) to szansa na powstanie księżyca wynosi 5% (maksymalnie może być 20%). Uwaga: szczątki z poprzednich bitew nie zwiększają szansy powstania księżyca, liczą się tylko te surowce, które powstały w danej bitwie. Po powstaniu księżyca szczątki nadal pozostają na orbicie i można (a nawet należy) je zebrać.

Czy księżyc można zniszczyć?
Falanga czujników, znajdująca się na księżycu, jest poważnym zagrożeniem dla graczy, którzy posiadają flotę. Dlatego też istnieje możliwość niszczenia księżyców a może tego dokonać jedynie Gwiazda Śmierci, gdyż tylko ona ma zdolność wytworzenia wystarczającej ilości energii, aby strzelić działem grawitonowym. Gwiazda Śmierci musi być wysłana z misją "Niszcz księżyc". Kiedy przybędzie na pole bitwy spróbuje wysłać impuls grawitonowy, aby zniszczyć księżyc. Nie gwarantuje to jednak sukcesu i jest możliwe, że Gwiazda Śmierci zostanie zniszczona. Istnieje 5 możliwości zakończenia walki:
1) Gwiazd Śmierci niszczy księżyc.
Jest możliwe, że księżyc zostanie całkowicie usunięty z widoku galaktyki. Wszystkie budynki znajdujące się na księżycu zostaną zniszczone i NIE utworzą pola zniszczeń (PZ). Jeśli flota jest w drodze na księżyc, a podczas lotu zostanie on zniszczony, to flota otrzyma jako nowy cel planetę. Szanse na zniszczenie księżyca zależą od wielkości księżyca. Gdy ma on 1000 kilometrów średnicy, szanse na zniszczenie wynoszą 70%. Każde kolejne 1000 km średnicy zmniejsza szanse o około 10%. Można zwiększyć szanse na zniszczenie księżyca wysyłając większą liczbę Gwiazd Śmieci, np. 4 Gwiazdy Śmierci podwoją szansę na zniszczenie księżyca a 9 GŚ potroją ją.

Od czego zależy wielkość (średnica) księżyca? Mogę ją zwiększyć?
Średnica księżyca jest wybierana losowo w momencie jego powstawania. Istnieje nieudokumentowany związek między wielkością księżyca a ilością szczątków z których on powstał, jednak nie jest to ścisła zależność. Można powiedzieć że im więcej było szczątków tym większa jest SZANSA na powstanie większego księżyca, ale równie dobrze księżyc powstały ze złomu na 1% może być większy od tego który powstał z 20%.
Wielkości powstałego już księżyca nie można w żaden sposób zmienić, żadne kolejne bitwy nie mają wpływu na istniejący już księżyc.

PRÓBY KSIĘŻYCOWE (MOONMAKING)



   1. Co to takiego?
      Próby księżycowe (moonmaking) polegają na umówionym wcześniej ataku, który ma na celu utworzenie pola zniszczeń na tyle dużego, aby mógł powstać księżyc.

   2. Z kim mogę się tak umówić?
      Próbę księżycową możesz przeprowadzić z każdym graczem. Najczęściej jednak próby takie występują między członkami jednego sojuszu. Na niektórych uniwersach są też gracze (czasem całe sojusze), którzy wyspecjalizowali się w przeprowadzaniu takich prób.

   3. Kto musi stracić flotę?
      Nie ma tutaj ustalonej reguły, tak więc to gracze ustalają między sobą przebieg próby. W najczęstszym przypadku jeden z graczy atakuje planetę drugiego, na której obrona jest na tyle silna aby pokonać flotę agresora.
      Innym wariantem jest walka flot agresora i obrońcy, generująca duże pole zniszczeń.

  4. Kto zbiera szczątki po flocie?
      Szczątki zbiera właściciel zniszczonej floty. Jeśli straty ponieśli obydwaj gracze, wtedy dzielą się szczątkami proporcjonalnie do strat.
      Atakujący może pożyczyć recyklery od obrońcy wysyłając zgłoszenie o pożyczce do GO.

  5. Chcemy zrobić sobie nawzajem próby na taki sam procent. Czy każdy z nas musi lecieć recyklerami za swoją flotą, czy też możemy zebrać szczątki po flocie przeciwnika?
      W przypadku gdy próby odbywają się na taki sam procent (floty są identyczne) i odstęp pomiędzy nimi nie przekracza 24h można zebrać szczątki po flocie przeciwnika zamiast swojej. Próbę taką należy zgłosić do GO.

  6. Czy mogę wysłać do gracza A surowce na zbudowanie floty, którą mnie zaatakuje? Czy mogę w takim przypadku zebrać złom po jego flocie?
      Możesz wysłać surowce do gracza A tyko wtedy, gdy ma on mniej punktów od Ciebie, ale wtedy to on musi zebrać szczątki po flocie.

   7. Czy próbę księżycową trzeba zgłaszać GO?
      Zgłosić należy próbę opisaną w pytaniu 5 lub próbę, w której występuje wypożyczenie recyklerów.

   8. Jak zwiększyć szanse na powstanie księżyca w czasie próby?
      Szanse można zwiększyć tylko i wyłącznie zwiększając liczbę statków, które ulegną zniszczeniu (do liczby potrzebnej na uzyskanie 20%).
      Szansa na powstanie księżyca nie zależy od rodzaju niszczonych statków ani żadnych zachowań, takich jak np. wylogowanie się przed próbą czy wystąpienie z sojuszu.
      Większą szansę daje mniejsza liczba prób na duży procent niż dużo prób na mały (np. jedna próba 20% to większa szansa niż 2x10%)

  9. Jakie statki są najlepsze do próby księżycowej?
      Pod względem kosztów najlepsze są lekkie myśliwce, jednak wymagają silniejszej obrony na ich zniszczenie. Z tego powodu w próbach księżycowych często biorą też udział transportowce i sondy szpiegowskie.


moony
otrzymane  4
dane          4
zniszczone  0

Offline

 
  • Index
  •  » POMOC
  •  » Próby moonowe - menu podręczne usera

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.animesession.pun.pl www.shinobiofwar.pun.pl www.ziip2010.pun.pl www.collegium.pun.pl www.lsrolecity.pun.pl