Forum Sojuszu aWAR i aWARac

OGAME UNI18 SOJUSZ aWAR


  • Index
  •  » POMOC
  •  » FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

#1 2007-03-23 13:34:27

Drizzt

Lami pastuszek

5557768
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 471
Punktów :   

FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

Jak można ocalić flotę? Co to jest "fleet-save"?
Wiedząc, ze floty w ruchu nie mogą być atakowane można wykorzystać ten fakt do ocalenia statków. Ustawiasz wówczas szybkość floty na 10% (przy małej prędkości płaci się mało deuterium) i ustawiasz jej cel tak aby pasował Ci czasowo. Załóżmy, że idziesz spać i chciałbyś, żeby flota była bezpieczna przez te 8 godzin. Ustawiasz szybkość na 10% i szukasz planety takiej żeby dotarcie tam trwało 4 godziny (+ powrót 4 godziny). Taka taktyka zwana jest właśnie fleetsave'm.

Jaki jest najbezpieczniejszy sposób na "fleetsave"?

W początkowej fazie gry najlepiej jest wysyłać flotę z minimum 1 recyklerem na szczątki (PZ (Pola Zniszczeń)) z misją "Zbierać". Oczywiście ustawiając prędkość na taka żeby flota wróciła kiedy już będziesz mógł ją nadzorować. Wszystkie surowce wysłane z tą flotą będą dostępne po jej powrocie. Bezpieczne jest też wysyłanie floty na swoją kolonię z misją "Transport" lub "Stacjonuj".
W późniejszej fazie gry, gdy gracze posiadają już księżyce, tak wysłana flota może jednak zostać namierzona przez falangę księżycową, co umożliwi silniejszemu sąsiadowi ustawienie ataku kilka sekund po powrocie Twojej floty, co praktycznie nie daje Ci szans na ucieczkę. Dlatego wówczas najbezpieczniejszą metodą jest wysyłanie floty z misją "Stacjonuj" (na swoją kolonię), a następnie zawrócenie jej o odpowiedniej porze, by powróciła na planetę wówczas, gdy Ty będziesz przed komputerem. Zawrócona flota z misją "Stacjonuj" jest bowiem niewidoczna dla falangi księżycowej, nie będziesz jej także widział w zakładce Podgląd (por. Pytanie 7).
Jeśli natomiast jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego księżyca, to najskuteczniejszy FS możesz zrobić wysyłając swoją flotę z księżyca z misją "Zbieraj" na pole zniszczeń dowolnej z okolicznych planet. Tak wysłana flota jest całkowicie niewidoczna dla falangi księżycowej.

Nie mam recyklera ani żadnej kolonii. Czy jest inny sposób na "fleetsave"?
Tak. Dobrym pomysłem jest robienie "fleet-save" na planetę, której właściciel ma przy nicku (i) lub (iI). Użytkownik taki nie logował się na swoje konto odpowiednio 1 lub 4 tygodnie. Ustawiasz odpowiednią prędkość i wysyłasz flotę z misją "Transport" (bez surowców) lub "Napadaj" (jeżeli gracz ten nie ma obrony lub ma słabą obronę, w tym przypadku można zabrać surowce z własnej planety a dodatkowo jeszcze zrabować z atakowanej). W przypadku braku takich planet możesz również wysłać flotę na dowolną zamieszkałą planetę, jednak osoba, do której należy ta planeta różnie to może potraktować (nawet jako atak!). Najlepiej wtedy wysyłać flotę do kogoś kogo się zna.


moony
otrzymane  4
dane          4
zniszczone  0

Offline

 

#2 2007-03-23 14:02:14

Drizzt

Lami pastuszek

5557768
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 471
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

Do powyższego dodam, że najlepszym sposobem na FS`a jeśli masz moona jest lot z misją zatrzymaj 0 godzin na moona kogoś z sojuszu kogo dobrze znasz i jesteście w dobrych kontaktach. Ma to prawie same zalety prawie ponieważ czasem czasy sie nie zgrywają tak jak się chce wtedy drugim sposobem na FS`a nie do wykrycia jest lot z misją zbieraj na "niewidocznego PZ" czyli taki który powstaje w wyniku rozbicia jednej sondy szpiegowskiej. Można też latać na widocznego PZ`ta ale trzeba wysłać odpowiednią ilość recyklerów przodem by wyczyściły całe PZ zanim dotrze tam właściwa flota tak by nie można było policzyc znikającego PZ`ta.


moony
otrzymane  4
dane          4
zniszczone  0

Offline

 

#3 2007-03-23 14:17:47

Makiel

kumaty

9126616
Skąd: Ogrodzieniec
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 94
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

ale do konca nie da sie tego wykryc bo musza sie skapowac kto wysłał flote ;]

Offline

 

#4 2007-03-23 15:48:56

David

noobek

Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 35
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

ja tam FS'ów narazie nie robie, bo chwilowo nie mam czy xD

ps. chciałem tylko dodać ze mamy tu fajne rangi

Offline

 

#5 2007-03-23 16:11:23

Makiel

kumaty

9126616
Skąd: Ogrodzieniec
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 94
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

haha ja tam robie flotka

Offline

 

#6 2007-03-23 17:10:51

Drizzt

Lami pastuszek

5557768
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 471
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

David napisał:

ja tam FS'ów narazie nie robie, bo chwilowo nie mam czy xD

ps. chciałem tylko dodać ze mamy tu fajne rangi

hehehe
nie łam się Dawido zrób moona i będzie czas na robienie floty bez moona to bym raczej floty nie polecał robić

co do rang to to miały być motywacja do rozkręcenia forum nikt nie chce być lamą na maxa laną tez chyba nie ale kolejne też są ciekawe choć następny już znasz bo Makiel awansował ale następna jest utrzymana w klimacie


moony
otrzymane  4
dane          4
zniszczone  0

Offline

 

#7 2007-03-23 18:39:18

IcE PL

rozgranięty

8514489
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 110
Punktów :   
WWW

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

MI się rangi podobają a co do FS-ów to ja robie z bunkra na moona na zatrzymaj 0 godzin


****************************
Grajcie z rozwagą nie uporczywie :D "Wszystko co było snem się zaczęło "

http://img385.imageshack.us/img385/9585/oficeryd5.jpg

Offline

 

#8 2007-03-23 18:56:59

Makiel

kumaty

9126616
Skąd: Ogrodzieniec
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 94
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

hehe troche poprawiles je


lamo rob moon na moon

Offline

 

#9 2007-03-23 19:00:31

IcE PL

rozgranięty

8514489
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 110
Punktów :   
WWW

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

widzisz  ja nie lubie nic pilnować a co do piero floty ... dlatego mam bunkierek  na kturym czuje się bezpieczny


****************************
Grajcie z rozwagą nie uporczywie :D "Wszystko co było snem się zaczęło "

http://img385.imageshack.us/img385/9585/oficeryd5.jpg

Offline

 

#10 2007-03-23 19:24:58

Makiel

kumaty

9126616
Skąd: Ogrodzieniec
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 94
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

hehe a luks night i ktogos dobiora i adios

Offline

 

#11 2007-03-24 10:51:04

Prosaid

rozgranięty

3726415
Call me!
Skąd: Złotów
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 131
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

... bunkier bezpieczenstwa nie daje

Ostatnio edytowany przez Prosaid (2007-03-24 10:53:26)


HONOR I DUMA
xx (5-04-2007 18:39)    no ja wiem twoje sąsiedztwo jest uciązliwe
Ja (5-04-2007 18:40)    no wiem ... staram sie jak moge

Offline

 

#12 2007-03-24 14:08:59

Drizzt

Lami pastuszek

5557768
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 471
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

Prosaid napisał:

... bunkier bezpieczenstwa nie daje

święte słowa co już niedługo mam zamiar wam udowodnić


moony
otrzymane  4
dane          4
zniszczone  0

Offline

 

#13 2007-03-24 15:06:29

Makiel

kumaty

9126616
Skąd: Ogrodzieniec
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 94
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

po to mam bombki bunjkier jest dobry jak sie ma malo flote np 200 OW :]

Offline

 

#14 2007-03-25 10:02:15

Prosaid

rozgranięty

3726415
Call me!
Skąd: Złotów
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 131
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

pieknie ice pl ... wlasnie widze st , zapamietaj moje slowa bunkier nie daje bezpieczenstwa , daje je tylko noobkom ..... aha i jeszcze chcialem skomentowac te slowa drizzta co napisal sith w st " Kiedyś do mnie Drizzt napisał, że są blisko ustrzelenia mnie ...." nie pisz takich rzeczy bo juz prawie cie przekreslilem , mialem z toba inne plany ale jak tak wyglada sytuacja to mam mieszane uczucia ...

pzdr ide sie przespac bo nocka w dupie


HONOR I DUMA
xx (5-04-2007 18:39)    no ja wiem twoje sąsiedztwo jest uciązliwe
Ja (5-04-2007 18:40)    no wiem ... staram sie jak moge

Offline

 

#15 2007-03-25 14:42:52

Drizzt

Lami pastuszek

5557768
Zarejestrowany: 2007-03-20
Posty: 471
Punktów :   

Re: FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

Prosaid ku...wa nie pisz takich rzeczy do mnie bo i tak mam zły dzień.
Nie wiem co tam pisał Sith i mam go w ... po pierwsze to nie masz pełnego obrazu a po drugie to było to zupełnie inaczej:

Dla przypomnienia tym co nie pamiętają - Ice robi FS`y z bunkra na moona (rozmawialiśmy o tym niejednokrotnie i pisałem mu że jeśli wieży w bunkier to po co palić dykte na FSy a jeśli nie wierzy i robi FS`y to po jakiego diabła takie które widać na falandze) ale nie o FS`y Ica mi tu idzie. Bo jak się to skończyło to wiemy (Ice szkoda bo kurde masz wiedze i wszystko by być super graczem tylko ta wiara w bunkry) ale o to, że jak poprzednio Sith leciał na moona Makiela zniszczyć flote Ica o czym wiedziałem od razu i jakby nie to że K0wiec miał flote na FS`ie a bez niego nie mieliśmy sił by przeciw 13 k OW coś wystawić przez neta wysłałem cynk do Ica by flote zawracał a w tym czasie kombinowaliśmy z K0wcem jak mogliśmy by jakoś odwieść Sitha od lotu jakby Icowi się nie udało odebrać info lub dostać do kompa by zawrócić. Stąd skany na niego Bartiego i moje (niewiele pomogły) dopiero sondy K0wca przekonały Sitha że coś się szykuje. I zawrócił co było celem naszych działań. Po tym pomyślałem sobie, że warto by coś jeszcze na tym coś ugrać niech nie czuje się taki pewien w naszej okolicy i napisałem do niego na PW udając lame, która chce się czegoś dowiedzieć o grze i pytając go: czemu zawrócił i jak poznał, że się na niego czaimy i że to pułapka. I odpowiedział, ze te skany od K0wca i jakieś poruszenie na naszych kontach więc wolał nie sprawdzać czy flota wróci z moona. Nigdy nie pisałem że jesteśmy blisko ustrzelenia Sitha ani do niego ani do kogokolwiek innego. To była podpucha by zawrócić jego flote a później dać mu do myślenia czy warto ryzykować utarte floty w tych okolicach. Jak widać nie wzruszyło go to za bardzo choć się nie dziwie bo nie było tu zagrożenia wszystko pod falangą !!
I ot end of story a Sithowizaraz na forum OG odpisze.

Poważniejsze dla mnie w tym momencie jest to, że dostajemy plecy w wojnie w obu wojnach akademia się sypie bo okazało się, że gramy sobie spokojnie ale jako pokojowi gracze a już w czasie wojny to nikt FS`ów nie robi i nie czyta moich info do sojuszu nawet nie wiem czy ludzie wiedzą jak FS`y robić (pisałem o tym setki razy jako info do sojuszu) i na forum zaraz po jego założeniu napisałem temat o FS`owaniu by nikt nie powiedział, że nie wiedział gdzie o tym oczytać i jak sie to robi. Niejednokrotnie i nie jednej osobie tłumaczyłem jak co robić a widzę, ze słuchali mnie nieliczni. No i ja już mam nieco dość i nie chcę dalej być szefem bo mnie to za dużo nerwów kosztuje wole sobie być pionkiem ale bez stresów i wstydu za innych graczy. Co więcej nie wiem czy byłbym jeszcze tu z wami gdyby nie to, że po miesiącach moich przekonywań w końcu udało mi się namówić kumpla który jest teraz w STOP a który wciągnął mnie do OGAME Valdka (aktualnie chyba miejsce 373 w statach na wczoraj wieczór) i dziś nareszcie odpowiedział mi że idzie na spacer i po spacerze jak wszystko dogram to przejdzie. A tu od rana same dobre wieści wojna wtopa nie od dziś i jeszcze złomneli Ica. A jeszcze do tego wszystkiego ty wyjeżdżasz z tekstem, że miałeś co do mnie plany ale teraz mnie przekreślasz super to ja może pomogę i sam siebie przekreślę ?


moony
otrzymane  4
dane          4
zniszczone  0

Offline

 
  • Index
  •  » POMOC
  •  » FS = Fleet Save - ABC dobrego FS`a

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gramy24.pun.pl www.dreamteam2.pun.pl www.fantasypremiership.pun.pl www.czekamynagofry.pun.pl www.dangerousteam.pun.pl